Lifting – zabiegi odmładzające

Prawo karne gospadrcze i skarbowe - Adwokat Toruń
Adwokat – Prawo gospodarcze i skarbowe
24 września, 2019
Termosy obiadowe sklep Termos na obiad
Termos obiadowy, niezbędne do pracy jak i w podróży.
25 września, 2019

Lifting – zabiegi odmładzające

Lifting zabiegi hi fu i nici liftingujące Toruń

Lifting zabiegi hi fu i nici liftingujące Toruń

Z czasem poziom elastyny i kolagenu w skórze zdecydowanie spada, co sprawia, że robi się ona wiotka i ujawniają się na niej zmarszczki. Ci, którzy pragną zachować młodość , mogą poddawać się zabiegom, które przywrócą jej elastyczność i jędrność. Jeżeli jednak same działania przeciw starzeniu się są niezadowalające, nowoczesna medycyna estetyczna udostępnia liftingi, które wpływają na napięcie skóry, nadają jej wygląd i kształt. Co więcej, obecne metody są co raz mniej inwazyjne i nie oznaczają trudnych operacji, bo są przeprowadzane bez skalpela. Zwykle różnią się od siebie metodami, jednak są skutecznym sposobem na zakrycie oznak starzenia.

Lifting HIFU (ang. High Intensity Focused Ultrasound)

Zabiegi HIFU są zaliczane do najbardziej nowatorskich i pionierskich metod liftingowych. Jego technika bazuje na energii ultradźwięków, jakie są przekazywane przez specjalną maszynę i przedostają się do wnętrza skóry. Sięgają znacznie dalej od innych maszyn (np. laserowych), a tam wywołują tarcie i ruch komórek, które wytwarza ciepło. To doprowadza do podskórnych mikrouszkodzeń, które pobudzają procesy naprawcze organizmu. Wytwarzany w tym procesie kolagen dodatnio wpływa na wygląd i zdrowie skóry. Dzięki niemu zostaje przywrócona elastyczność i jędrność, a zmarszczki stają się mniej widoczne. Co więcej technika HIFU może być także stosowana na wszystkich częściach ciała. Dzięki długoletnim badaniom nad ultradźwiękami, ta technologia jest bezpieczna dla organizmu, jednak zabieg powinien być przeprowadzany w przez specjalistę, żeby nie narażać się na niekorzystne działania.

Termolifting

Innym sposobem na stymulację wytwarzania kolagenu jest termolifting, jaki jest współcześnie oceniany jako jeden z najskuteczniejszych liftingów. Zabieg bazuje na pracy fal radiowych, które tak samo jak w przypadku ultradźwięków wnikają do wnętrza skóry i tam oddziałują na włókna kolagenu. Przez energię termiczną obkurczają się i rozszerzają, co aktywizuje ich pracę. Termolifting poprawia napięcie skóry i wysmukla owal twarzy, zmniejsza zmarszczki okolic oczu i całej twarzy, a jędrność i gęstość skóry wzrasta już po jednym zabiegu. Takie działanie przeciwdziała starzeniu się i jest świetną metodą usuwania blizn, cellulitu i rozstępów. Zabieg nie ma wpływu na naczynia krwionośne ani na nerwy i jest zupełnie bezbolesny i nieinwazyjny.

Wolumetria twarzy

Pod pojęciem wolumetrii chowa się zabieg opierający się na wstrzyknięciu kwasu hialuronowego lub innych substancji nazywanych stymulatorami kolagenu ( kwas polimlekowy), które są jak wypełniacz, w wyniku czego unoszą zapadniętą skórę i wyrównują owal twarzy. Niekiedy możliwe jest także zastosowanie własnego tłuszczu pacjenta. Dobrane dawki sprawiają, że efekt końcowy jest naturalny i nie ukazuje oznak nawet minimalnej ingerencji medycyny estetycznej. Preparat wstrzykuje się pod skórę lub pod mięśnie, a następnie rozciera subtelnym masażem, co daje zamierzone i trwałe rezultaty. Przyjmuje się, że działanie wolumetrii utrzymuje się do 18 miesięcy. Co ważne może także zastępować skomplikowane operacje plastyczne, dlatego że za pomocą wypełnienia można poprawić kontur twarzy lub powiększyć usta czy kształt nosa.

Nici liftingujące

Nieco bardziej inwazyjnym zabiegiem liftingującym jest wszczepianie podskórnie specjalistycznych nici liftingujących. Ich zadaniem jest utrzymywanie skóry, która z upływem lat staje się zdecydowanie bardziej wiotka. Szczególnie dotyczy to miejsc takich jak: czoło policzki, żuchwa, a także w okolicy dekoltu albo szyi. Niestety skóra z obszerniejszych części ciała może okazać się zbyt ciężka, żeby podtrzymać ją za pomocą nici. Ważne jest także to, że nici liftingujące przypominają nici używane podczas operacji i z upływem kilku miesięcy kompletnie rozpuszczają się w ciele. Przygotowuje się je z różnych surowców takich jak: polikaprolakton czy kwas glikolowy lub mlekowy i zwykle mają one długość około 4 – 10cm. Zabieg polega na wszyciu nici pod skórę za pomocą specjalnych igieł, a dzięki znieczuleniu miejscowemu nie boli. Zwykle taki zabieg jest skuteczny na okres około 2 lat.

Lifting laserowy

Parę lat temu lifting laserowy był dość inwazyjnym zabiegiem uwagi na to, że pacjenci potrzebowali kilku dniowej rekonwalescencji po skorzystaniu z zabiegu. Obecnie technika laserowa jest bezustannie dopracowywana, jest bardziej precyzyjna i znacznie słabiej ingeruje w komórki. Tak jak pozostałe metody, laser ma na celu natężenie wytwarzania kolagenu, dlatego jego promień wywołuje wiele mikrouszkodzeń tkanek, które pobudzają organizm do naprawy. Lifting laserowy efektywnie odmładza, poprawiając owal twarzy. Pozytywnie wpływa też na wygląd skóry, dlatego że za jego pomocą można usunąć blizny, przebarwienia, a także zmniejszyć rozszerzone pory.

Lifting operacyjny

Operacyjny lifting to najpopularniejszy sposób na ukrycie skutków starzenia. Niestety również wyjątkowo inwazyjny. Jest to zabieg chirurgiczny, który ma za zadanie przywrócenie napięcia zwiotczałej i obwisłej skóry. Zajmujący się tym chirurg kliniki estetycznej robi specjalne nacięcia w okolicach skroni, linii włosów i uszu, a następnie modeluje skórę ręcznie, układając ją i naciągając, żeby uzyskać przewidywany rezultat. Taki lifting może być częściowy lub całościowy, w zależności , jak dużą część twarzy oraz szyi ma naprawić. Operację liftingującą przeprowadza się pod narkozą. Zabieg wymaga znacznego czasu wypoczynku. Zwykle opuchlizna znika w ciągu tygodnia, a na końcowe rezultaty należy czekać mniej więcej pół roku. Z czasem blizny powinny stać się niewidoczne, a rezultat trwały.

Gabinety kosmetyczne Toruń

Komentarze są wyłączone.